![BYD Dealership Kifisos](https://www.topgeargreece.gr/Content/ImagesDatabase/p/827x465/crop/both/e6/e6565b37c75f4dd5841bb79b50e975a7.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Πριν από περίπου ένα μήνα εγκαινιάστηκε η λειτουργία της πρώτης κάθετης μονάδας πωλήσεων και υπηρεσιών after sales για τα αυτοκίνητα της BYD, στη Λεωφ. Κηφισίας 57 στο Μαρούσι.
Προσφάτως, η εταιρεία ανακοίνωσε την έναρξη λειτουργίας και δεύτερης κάθετης μονάδας στη Λεωφ. Αθηνών 173 στον Κηφισό.
![BYD Dealership Kifisos](https://www.topgeargreece.gr/Content/ImagesDatabase/c0/c0f55facb47e4034bc4da15b0b767aa0.jpg?v=1&maxwidth=820&)
Στους εκθεσιακούς χώρους, βρίσκονται ήδη τα δύο πρώτα μοντέλα της BYD στην Ελλάδα, το compact μικρομεσαίο SUV BYD Atto 3 (C-SUV), και το πολυτελές BYD Seal (D-Sedan), ενώ θα ακολουθήσουν το προσεχές διάστημα το μικρομεσαίο αυτοκίνητο πόλης BYD Dolphin (C-Hatchback) και το ΒΥD Seal U (D-SUV), το οποίο θα είναι διαθέσιμο τόσο σε έκδοση αμιγώς ηλεκτρική (BEV) όσο και σε έκδοση Plug-In Hybrid (PHEV).